Історія училища

Вище професійне училище №4 м. Хмельницького є професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації з технологічно складних професій, а також перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників із незайнятого населення.

Училище було створене в 1966 році як навчальний заклад для підготовки кваліфікованих робітників будівельної галузі Хмельницької області (наказ Державного комітету Ради Міністерств УРСР з професійно-технічної освіти №86 від 27 травня 1966 р.). Тричі заклад реформувався.

З 1 вересня 2000 року училище набуло статусу вищого професійного училища №4 м. Хмельницького (наказ Міністерства освіти і науки України №402 від 22.08.2000 р.).

Сьогодні ми з гордістю згадуємо попередніх керівників, які внесли вагомий внесок у модернізацію (розвиток) навчального закладу, справу підготовки робітничих кадрів: Андрійчука Василя Гнатовича, (1966-1968), Надєцкого Олександра Ароновича (1968-1969), Палюгу Михайла Івановича (1969-1970), Скальта Натана Йосиповича, (1970-1973), Несена Івана Євдокимовича, Тихонюка Петра Васильовича (1978-2016).
З лютого 2017 року очолює навчальний заклад Михайлов Сергій Володимирович.
—————————————–
На базі училища за сприянням компанії «Хенкель-Баутехнік» Україна в березні 2006 року створено навчально-практичний будівельний центр «Хенкель-Баутехнік» Україна, який здійснює підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації робітників-будівельників, стажування майстрів виробничого навчання за новими технологіями з використанням сучасних матеріалів, інструментів, обладнання.
25.05.2023 року відкрито навчально-практичний центру з професії “Монтажник гіпсокартонних конструкцій” за технологіями ТДВ “Сініат”.

Високий рівень навчального процесу забезпечують 53 педагогічних працівники Серед них 15 викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 – педагогічне звання «викладач-методист», 5 – «старший викладач»; 16 майстрів виробничого навчання – педзвання «майстер виробничого навчання І категорії»; 2 – «майстер виробничого навчання ІІ категорії»; 8 педагогів – Відмінники освіти України.

За роки існування училища підготовлено дпонад 15 тис. робітників, 1,5 тис. випускників закінчили училище з відзнакою.
Про своїх вихованців можна з впевненістю сказати, що вони працюють в кожній будівельній галузі міста. Трудові звершення випускників та ІПП досить широкі, це:
– відбудова Молдови після землетрусу;
– будова Олімпійського містечка в Москві, Києві, Мінську;
– будівництво архітектурних ансамблів;
– відбудова Славутича після Чорнобильської катастрофи
– будівництво дев’ятої металургійної домни в Кривому Розі.
Чимало об’єктів у зведено руками випускників училища і в нашому рідному місті: Палац творчості, Центральний універмаг, театр ім. Старицького, будинок молоді «Проскурів», адміністративне приміщення управління УМВС України в Хмельницькій області, житлові комплекси в районі Озерної і багато інших споруд.

Вище професійне училище №4 м. Хмельницького